
Jövő héten is korlátozásokra lehet számítani a munkálatok miatt
Fotó: Haáz Vince
Forgalomkorlátozásra lehet számítani a Marosvásárhely–Szászrégen útvonalon, mert javítják a sáromberki hidat. Nappal az autósokat a régi útszakaszra terelik, amely gödrökkel teli.
2022. július 05., 12:362022. július 05., 12:36
Az országos útügyi igazgatóság szakemberei a vasút feletti híd szerkezetét javítják Sáromberkén, a 15-ös országúton. A munkálatok idejére fogalomkorlátozást vezetnek be. Az illetékesek tájékoztatása szerint
Fotó: Haáz Vince
A beavatkozás idején reggel fél héttől este hétig a Marosvásárhely felől érkezőket a régi, 15-ös számú országútra terelik, mert a hídra felvezető sáv le van zárva. Jó tudni, hogy ez az út a vasút feletti híd előtt kezdődik, és igen rossz állapotban van. A Szászrégen irányából érkezők zavartalanul tudnak közlekedni a hídon, mert azon a sávon nem dolgoznak. Este hét és reggel hat óra között mindkét irányból lehet közlekedni a hídon,
Fotó: Haáz Vince
Az útügyi igazgatóság arra kéri az autóvezetőket, hogy lassan közlekedjenek a régi, 15-ös elterelő úton, hogy az ott lakóknak a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozzák. Napközben locsolni fogják itt az úttestet, hogy ne legyen nagy por.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn Nagybányán kijelentette, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak megoldást kell találnia Románia stabilitásának megőrzésére.
Több megyére kiterjedő ellenőrzést tartottak április 19-én, vasárnap délután a 15-ös országúton, amelyben Hargita, Maros, Kovászna, Bákó és Neamț megye rendőrei vettek részt.
szóljon hozzá!