
A biodiverzitásra folyamatosan törekedni kell, akárcsak a víz megtartására – hangzott el a projekt ismertetőjén
Fotó: Rab Zoltán
Természetalapú innovációk a városi erdő- és csapadékvíz-gazdálkodáshoz (NABI) című hároméves projektjét értékelte, és mutatta be csütörtökön Marosvásárhelyen a Fókusz Öko Központ környezetvédelmi szervezet munkacsapata, amely a városi zöldfelületek és a csapadékvíz-kezelés innovatív, a természet által inspirált megoldásaira keresett megoldásokat.
2022. november 24., 18:172022. november 24., 18:17
Hajdu Zoltán, a szervezet vezetője a Székelyhonnak arról számolt be, hogy a szakemberek által kidolgozott módszerekkel
Hat ország szakértői gyűjtöttek olyan innovatív, már megvalósított, természetalapú megoldásokat, amelyek jó példát jelenthetnek az európai önkormányzatok és a városok polgárai számára. Esettanulmányokat mutattak be Magyarországról, Németországból, Ausztriából, Olaszországból, Romániából és Horvátországból.
Hajdu Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Országonként tíz-tíz pozitív példát tanulmányoztak és tettek elérhetővé online felületen, illetve azok alapján kézikönyvet állítottak össze.
Előbbire úgynevezett park-erdők létesítése lehet megoldás, vagy a városi, kihasználatlan területeknek közösségi zöldségeskertként történő hasznosítása, kisebb gyümölcsöskertek létesítése honos gyümölcsfák beültetésével, zöld folyósok, kisebb pázsitok létesítése.
Fotó: Rab Zoltán
A Fókusz Öko Központ a kézikönyvet a meghívott intézmények – megyei tanács, polgármesteri hivatal, vízgazdálkodási vállalat, vízügy, és a civil szervezetek képviselői számára is bemutatták, hogy közösen keressék a módját az abban leírt lehetőségek megvalósítására.
Elindították a közbeszerzést az ország legfiatalabb repülőterének infrastrukturális fejlesztésére. A tervben szerepel a forgalmi előtér bővítése is, ami a jelenlegi három helyett nyolc repülőgép egyidejű kiszolgálását teszi lehetővé.
Szombaton ismét a magoké és a kertészkedő közösségé a főszerep a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Magcserebere és szakmai előadás mellett és kistermelők bemutatkozására is sor kerül.
A fejlesztési minisztérium közzétette szerdán a honlapján a közigazgatási intézkedéscsomag tervezetének a koalíció által elfogadott, végső változatát.
Nicușor Dan államfő szerdán üdvözölte az alkotmánybíróság döntését a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetről, amelyet a román társadalom által régóta várt méltányossági gesztusnak nevezett.
Az alkotmánybíróság szerdai ülésén a kilenc bíró közül hatan támogatták, hárman pedig ellenezték a legfelsőbb bíróság beadványának elutasítását – értesült az Agerpres alkotmánybírósági forrásokból.
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
szóljon hozzá!