
Új útburkolat és járda is készül a Kossuth Lajos utcában
Fotó: Pinti Attila
Kisebb akadályokat jelent a munkavégzés, de utána jobb lesz az utak és járdák minősége azokon az útszakaszokon, amelyeket a nyári útkarbantartás során javítanak meg Csíkszeredában. A munka ősszel is tart majd, amíg az időjárás ezt lehetővé teszi.
2022. július 27., 08:432022. július 27., 08:43
2022. július 27., 08:562022. július 27., 08:56
Júniusban kezdődött el a csíkszeredai nyári útkarbantartás, amelyre ezúttal is a helybeli ING Service Kft. kapott megbízást a közbeszerzési eljárást követően. Az útszakaszok és járdák burkolatjavítását, újraaszfaltozását célzó beavatkozásokhoz a 4,5 millió lej értékű szerződés aláírását követően szinte azonnal hozzálátott a megbízott cég – közölte kérdésünkre Bors Béla.
A csíkszeredai alpolgármester szerint szerencsés helyzet, hogy a nyári útkarbantartás kezdete majdnem egybeesett az útburkolati jelzések, gyalogátjárók újrafestésének elkezdésével, így,
Hozzátette, külön csoport dolgozik az úttesti aknatetők szintre emelésével, amelyekből most már több mint 35-öt emeltek meg, egy másik csoport pedig a Kossuth Lajos utca vasútállomáshoz közelítő szakaszán dolgozik, ahol jelentős javításokat igényelt nemcsak az útburkolat, hanem a járda is. A járda felújításának befejeztével új kopóréteget terítenek el az úttesten is – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Nemsokára,
Bors Béla kitért arra is, hogy többen kifogásolták, miért volt több napig felmarva egy-egy útszakasz néhány felülete, és miért nem lehetett azonnal aszfaltozni is a régi burkolat eltávolítása után. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, két-három napnál hosszabb ideig sehol sem maradt felmart útburkolat, igyekeztek ezt elkerülni.
– magyarázta.
Fotó: Pinti Attila
Bors Béla szerint már több mint 2500 négyzetméternyi útfelületet aszfaltoztak le, később következik a Hősök utca javítása is, ahol esővíz-elvezetési probléma is van, illetve a Mihail Sadoveanu és Kossuth Lajos utcai tömbházak által határolt belső udvar rendezése, amely egyik legrégebbi ilyen lakóövezet a városban. A belső udvaron új parkoló, járda készül, szelektív gyűjtésre alkalmas hulladéktárolókat helyeznek el. Tovább folytatják az aknatetők szintre emelését is a különböző utcákban.
– ismertette az elöljáró.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.
Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Romániában nincs gázolajhiány, a helyenként jelentkező ellátási zavarokért az üzemanyag-forgalmazók a felelősek, mivel nekik kell biztosítaniuk a megfelelő logisztikát és az időben történő szállítást.
A rendőrség egyetlen nap alatt közel 400 szabálysértést állapított meg a vasúti átjáróknál – idézi a Román Rendőrség közleményét az Agerpres.
Egy csereháti terület megvásárlását kezdeményezte soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat, ahol ifjúsági lakásokat építenének a közeljövőben. Emellett az Eötvös József Szakközépiskola felújításával kapcsolatban is történt némi előrelépés.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) még kedden beterjeszti a parlamentbe az Ilie Bolojan vezette kormány elleni közös bizalmatlansági indítványát.
Lecsökken a kezdő és a tapasztalt pedagógusok bére közti különbség, és éppen a nagy pályarégiséggel rendelkezők járnak rosszul, ha jelenlegi formájában véglegesítik az új egységes bértörvénytervezetet. Az érdekvédelem általános sztrájkra készül.
szóljon hozzá!