
A központi parkban a vöröskeresztes sátor alatt gyűlt az adomány
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Játékot termő fa címmel szervezett karitatív akciót a Vöröskereszt gyergyószentmiklósi szervezete szombaton a város központjában. Ezúttal tanszereket, játékokat gyűjtöttek a rászoruló családok gyerekeinek.
2018. november 24., 22:292018. november 24., 22:29
2018. november 24., 22:302018. november 24., 22:30
Habár a felajánlásokat 9 és 17 óra között fogadták, kora délután már örömmel újságolták az önkéntesek, hogy felhívásukra pozitívan válaszoltak a gyergyószentmiklósiak. „Jó látni, hogy nemcsak használt, de rengeteg új játékkal, tanszerrel érkeznek a város lakói. Többen jelezték, hogy vegyük le az árcímkét az adományról. Nagyobb csomag adomány érkezett névtelenül Székelyudvarhelyről is. Így még több gyereket meg tudunk lepni karácsony előtt. Előre nem terveztük, hogy hány gyerekhez szeretnénk elérni, de az adományokat tekintve, már most látjuk, hogy
és talán a szomszédos településekre is tudunk készíteni ajándékcsomagokat” – ismertette Ferenczi Lilla, a Vöröskereszt gyergyószentmiklósi szervezetének önkéntese.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
szóljon hozzá!