
A könyvvásár szervezői ezúttal versenyt hirdetnek a gyerekeknek, amivel olvasásra buzdítják őket
Fotó: Boda L. Gergely
23. alkalommal szervezi meg a Romániai Magyar Könyves Céh (RMKC) a Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásárt november 16. és 19. között. Ahogy Káli Király Istvántól, az RMKC elnökétől megtudtuk, a többnapos eseményen idén is gazdag program várja az érdeklődőket.
2017. szeptember 17., 14:152017. szeptember 17., 14:15
A könyvvásár szervezői a felnőttek mellett igen nagy figyelmet szentelnek a gyerekolvasókra is, illetve azokra a kicsikre, akik még olvasni nem tudnak, de a könyv szeretetére szoktatva őket, később olvasókká, könyvbarátokká válnak.
Még jóval a könyvvásár előtt díjazott szerzők legújabb köteteivel hívják olvasójátékra a gyerekeket, fiatalokat. A 23. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár szervezői
Figyelembe véve a korosztályok életkori sajátosságait és olvasói igényeit a következő műveket jelölik olvasásra: a III-IV. osztályosok számára: Kertész Erzsi: Fény Sebestyén. Az V-VIII. osztályos tanulóknak Wéber Anikó: El fogsz tűnni című kötetét, illetve a IX-XII-kes diákoknak Kalapos Éva: Massza című művét kell elolvasniuk.
A csapatoknak a kijelölt műveket kell elolvasniuk, majd játékos feladatokat kell megoldaniuk, amelyek lehetőséget biztosítanak az olvasói élmények megosztására.
A Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár szervezői kiemelt figyelmet fordítanak a kortárs irodalom népszerűsítésére, az olvasóvá nevelésre, és úgy gondolják olvasójátékuk kitűnő lehetőséget biztosít arra, hogy az olvasni szerető gyerekek és ifjak újabb igényes kortárs művekkel ismerkedjenek meg, illetve az olvasni kevésbé szerető gyerekek körében is felkeltse az olvasókedvet.
A meghirdetett versenyre szeptember 29-éig lehet jelentkezni. A jelentkezés módja: 3 fős csapatok, osztályonként 2-2 csapat jelentkezhet. A jelentkezésnek tartalmaznia kell a résztvevő diákok nevét, évfolyamát, az iskola nevét, a kapcsolattartó nevét és telefonszámát, valamint a csapat nevét. A kategóriánként első 15 jelentkező csapat az olvasásra kijelölt könyvet ajándékba kapja.
Az Olvasd el, és játssz velünk! játék a november 16. és 19. közötti 23. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár gyermek és ifjúsági programjainak keretében zajlik.
Jelentkezés és további információ igénylése kategóriánként: fuszermadar@vasarhely.ro, elkepeszto@vasarhely.ro maglya@vasarhely.ro emailcímeken lehetséges.
A könyvvásár szervezői jelenleg dolgoznak a négynapos rendezvénysorozat programján. Ahogy a Vásárhelyi Hírlapnak Káli Király István elmondta, gazdag programra számíthatnak a vásárhelyiek, illetve mindazok, akik erre az alkalomra idelátogatnak.
Író-olvasó találkozók, könyvbemutatók, dedikálások, irodalmi estek, koncertek, előadások gazdagítják a vásárt, amelynek lényege a könyv ünnepe, az olvasó és az írott kultúra találkozása.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Bő fél éve annak, hogy megszüntették a villamos energia árplafonját Romániában, azóta pedig a legtöbb fogyasztónál – pláne aki maradt a korábbi szolgáltatójánál – jóformán megduplázódott a villanyszámla értéke. Ebből lehetne visszavenni.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
szóljon hozzá!