
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Két Maros megyei kiskorú is valótlan veszélyhelyzet miatt tárcsázta a 112-es segélyhívó számot, a játékot pénzbírsággal „jutalamzták” – olvasható a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
2025. január 09., 12:072025. január 09., 12:07
2025. január 09., 13:522025. január 09., 13:52
Egy 9 éves, Maros megyei kiskorú hívta a 112-es segélyhívó számot kedden, azt sejtetve, hogy veszélyben van, majd letette a telefont. A makfalvi rendőrség a bejelentést követően rövid időn belül felkutatta a telefonálót, és megállapították, hogy
– áll a közleményben.
Egy másik hasonló eset is történt szintén Maros megyében, Küküllőszéplakon kedden: egy 7 éves kiskorú a segélyhívón arról számolt be, hogy
A 9 éves gyermek nevelőjét és a küküllőszéplaki kikorú édesanyját is pénzbírsággal büntették.
A rendőrség felhívja a figyelmet a 112-es segélyhívó szám felelős igénybevételére, továbbá hangsúlyozzák, hogy a román törvények előírják, hogy
Az egységes segélyhívó számmal való visszaélés szintén 1-2 ezer lej közötti pénzbírsággal vagy legfeljebb 200 óra közmunkával büntethető.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!