
Sebességkorlátozást jelző táblák az Olt-hídon. Nem a valós számokat mutatják
Fotó: Gábos Albin
Annyira valószerűtlennek tűnt a 10 kilométer/órás sebességhatár a Csíkszereda nyugati kijáratánál épült Olt-hídon, hogy valakik átfestették. Ettől viszont a korlátozás érvényben marad, igaz, nem tartják be.
2019. június 19., 09:112019. június 19., 09:11
Óránként 10 kilométer/órás „sebességgel” haladni még kerékpárral sem gyorsaság, autóval pedig kifejezetten lassú, olyan, mintha gyalogosok után araszolna az autóvezető. A Csíkszeredát Szentegyházával összekötő 13A jelzésű országúton, a város nyugati kijárata közelében az Olton épült hídon kellene így átjutni az összes gépjárműnek, ha a sofőrök betartanák a táblák által jelzett sebességhatárt. Igen megviselt állapotban van az építmény, egy korábbi szakértői vizsgálat eredményei alapján volt szükség erre a lépésre.
csökkentve a gépjárművek keltette rezgést, mivel a szükséges felújításhoz egyelőre hiányzik a pénz.
Annyira abszurdnak tűnt ez a korlátozás, hogy szinte senki nem vette komolyan, annál is inkább, mert
Időközben valakik úgy gondolták, vissza kellene térni az eredeti állapotokhoz, és az 1-est ismét 4-esre módosították. Valószínűleg egy festékszórót használtak ehhez, és az is látszik, hogy sietve történt, mert a módosítás elnagyolt, nem szabályos. A tréfa viszont csak zavarkeltésre jó, mert
– tudtuk meg Cătălin Romanescutól. A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) Hargita megyei kirendeltségének igazgatója szerint a sebességkorlátozást jelző táblákat ki fogják cserélni, mihelyt útjelző táblák cseréjére, újak kihelyezésére pénzt kapnak.
Fotó: Gábos Albin
A híd tönkrement védőkorlátja egyik oldalon a járda szerepét is betöltő beton tartóelemekkel együtt 2014-ben szakadt le és esett a folyóba, a másik oldalon pedig tavalyelőtt egy balesetezett autó szakította át a védőkorlátot. A híd tartógerendái közé rendszeresen szivárog a víz, télen a só, ez pedig az évek során jelentős károsodást okozott a szerkezetben. A CNAIR sajtóosztálya korábban azt közölte, hogy
erről megvalósíthatósági tanulmány is készült, a költségeket pedig külföldi pályázati támogatásból biztosítanák.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
A 2026-os költségvetés előkészítését egy bizottság fogja segíteni, amelyet Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes irányít majd.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
4 hozzászólás