
Fotó: Beliczay László
Tovább csökkent az újonnan igazolt koronavírusos fertőzések napi száma: csütörtökre 467 új esetet regisztráltak, míg egy nappal korábban ötszáz fölötti volt ez a szám.
2022. május 19., 14:412022. május 19., 14:41
467 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában szerda óta, 18 062 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport csütörtöki tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 513 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 905 055-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,07 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,95 millió antigéngyorstesztet végeztek, szerda óta a tesztek 2,5 százaléka bizonyult pozitívnak.
Jelenleg 711 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 125 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 53 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 4 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 640-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!