
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elmúlt huszonnégy órában több mint nyolcszáz új koronavírusos megbetegedést regisztráltak Romániában, csütörtökre 43 647 teszt feldolgozása alapján a fertőzöttségi arány mindösszesen 1,8 százalékos.
2021. december 16., 14:452021. december 16., 14:45
812 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában szerda óta, 43 647 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport csütörtöki tájékoztatásából.
Az új esetekkel 1 796 230-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma, 1 721 785 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Eddig 10,9 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában és 5,66 millió antigéngyorstesztet végeztek.
Az elmúlt huszonnégy órában 12 754 RT-PCR-tesztet végeztek el és 30 893 antigéngyorsteszt eredményét dolgozták fel, szerda óta a tesztek 1,8 százaléka bizonyult pozitívnak (ez a szám egy nappal korábban 1,9 százalék volt).
Egy nap alatt 84 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük 19-en korábban hunytak el a koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt, de csak most vezették be a nyilvántartásba. Velük 58 019-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Jelenleg 3482 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 600 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 75 kiskorú van, közülük négyet ápolnak intenzív osztályon.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,48;
Maros megyében 0,93;
míg Kovászna megyében 0,61 ezrelék.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!