
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több mint duplájára növekedett az egy nap alatt regisztrált fertőzöttek száma Romániában keddre, ugyanakkor az elvégzett tesztek száma is csaknem 14 ezerrel több, mint egy nappal korábban.
2022. május 10., 14:352022. május 10., 14:35
812 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában hétfő óta, 23 550 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport keddi tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 385 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 900 045-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,03 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,84 millió antigéngyorstesztet végeztek, hétfő óta a tesztek 3,4 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 3,9 százalék volt).
Jelenleg 930 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 153 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 67 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 15 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük egy személy korábban hunyt el a vírussal összefüggésbe hozható okok miatt. Velük 65 581-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,17;
Maros megyében 0,38;
Kovászna megyében 0,16 ezrelék.
A Carrefour kizárólagos tárgyalásokat folytat a Pavăl Holdinggal romániai üzletágának értékesítéséről; a tranzakció értéke mintegy 823 millió euró – közölte csütörtökön a francia kiskereskedelmi vállalatcsoport.
Csodával határos módon megúszták a balesetet a gyalogosok, akik egy átjárónál átmenni készültek, de váratlanul megjelent egy kamion.
A múlt év novemberéhez képest decemberben 299 lejjel (5,3 százalékkal) 5914 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
szóljon hozzá!