
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kevesebb elvégzett teszt alapján enyhén csökkent az egy nap alatt regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma az országban: míg a keddi adatok még 812 új esetről számoltak be, szerdára már 705-re esett vissza az esetszám.
2022. május 11., 15:562022. május 11., 15:56
705 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában kedd óta, 19 980 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport szerdai tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 812 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 900 750-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 13,03 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,85 millió antigéngyorstesztet végeztek, kedd óta a tesztek 3,5 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 3,4 százalék volt).
Jelenleg 913 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 144 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 60 kiskorú van, közülük senkit sem ápolnak intenzív osztályon.
Egy nap alatt 8 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 589-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma:
Hargita megyében 0,16;
Maros megyében 0,38;
Kovászna megyében 0,16 ezrelék.
Tovább emelkedtek az üzemanyagárak az országban, az elmúlt két hétben mind a benzin, mind pedig a gázolaj drágult, és még nincs vége: 2026. január 1-jétől újabb áremelkedés várható a jövedéki adó tízszázalékos növelésével.
A háromoldalú egyeztető tanács szerdán a Victoria-palotában tárgyalt Ilie Bolojan miniszterelnökkel az országos minimálbérről, a kormány várhatóan november végéig hoz döntést az ügyben.
Őrizetbe vették szerdán az ügyészek a bukaresti Bagdasar-Arseni sürgősségi kórház két orvosát, akiket azzal gyanúsítanak, hogy nem biztosítottak megfelelő ellátást egy égési sérültnek, és ez a páciens halálához vezetett.
Megéri fegyenceket foglalkoztatni az építőtelepeken, mezőgazdaságban, de más, szakképzetlen munkaerőt igénylő területeken is – hangzott el szerdán Marosvásárhelyen, a prefektúrán, ahol a börtönigazgatóság munkáltatókkal találkozott.
Nem szabad laminálni az anyakönyvi iratokat, mint például a házassági vagy születési bizonyítvány – hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében a belügyminisztérium, hozzátéve, hogy laminálás esetén ezek a dokumentumok érvényességüket veszítik.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen 105 kilométer autópálya valamint gyorsforgalmi út megtervezésére és kivitelezésére.
Elkezdte az állami támogatás kifizetését az állattartó gazdáknak a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Középiskolás diákok jelentkezését várják az Erdélyi Perpatvar programra, amely az erdélyi középiskolásokat hívja érvelni, gondolkodni és csapatban dolgozni. A győztesek idén is Brüsszelbe utazhatnak tanulmányútra.
Jelentősen megterhelheti a székelyudvarhelyi költségvetést, ha ki kell fizetni azt az összeget, amelyet a szejkefürdői szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég követel a ki nem fizetett összegek késedelmi kamataiként, miután pert nyert.
A rotációs alapon Romániában állomásoztatott dandár átcsoportosítása révén az amerikai csapatok jelenléte az országban valójában visszatér az ukrajnai háború előtti szintre – közölte szerdán az X közösségimédia-platformon az államfő.
szóljon hozzá!