
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Fokozatos visszaesés tapasztalható az egy nap alatt regisztrált koronavírusos megbetegedések számát illetően az elmúlt néhány napban: a keddi 4276-ról szerdára 3583-ra esett vissza az új esetek száma, és csütörtökre ez a szám már kétezer alá csökkent.
2022. március 31., 15:052022. március 31., 15:05
2972 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában szerda óta, 32 185 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport csütörtöki tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 3583 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 850 598-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 12,78 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,30 millió antigéngyorstesztet végeztek, szerda óta a tesztek 9,2 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 10,7 százalék volt).
Jelenleg 2517 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 403 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 159 kiskorú van, közülük egy személyt kezelnek intenzív osztályon.
Egy nap alatt 21 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük hét személy korábban hunyt el koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt, de csak most kerültek be a nyilvántartásba. Velük 65 015-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,29;
Maros megyében 1,74;
Kovászna megyében 0,71 ezrelék.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!