
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hétfő óta 2736 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 54 729 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport keddi tájékoztatásából. Az új esetekkel 1 766 987-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma, 1 653 179 személyt gyógyultnak nyilvánítottak.
2021. november 23., 13:432021. november 23., 13:43
2021. november 23., 13:532021. november 23., 13:53
Eddig 10,64 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 5,14 millió antigéngyorstesztet végeztek. Az elmúlt huszonnégy órában 15 133 RT-PCR-tesztet végeztek el, és 39 596 antigéngyorsteszt eredményét dolgozták fel, hétfő óta a tesztek 5 százaléka bizonyult pozitívnak (ez a szám egy nappal korábban 8,4 volt).
Az elmúlt huszonnégy órában 273 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, közülük 30 személy korábban hunyt el a vírussal összefüggésbe hozható okok miatt, de csak most kerültek be a nyilvántartásba. Velük 55 386-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Jelenleg 10 162 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 1490 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 155 kiskorú van, és közülük 17-et ápolnak intenzív osztályon.

Táblázatba foglalva mutatjuk a fertőzöttségi arányokat településekre bontva, a megyei egészségügyi igazgatóságok adatai alapján. Mindhárom székelyföldi megyében pozitív a változás, ismét mindenhol megrövidült néhány településsel a vörös zónás lista.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,09;
Maros megyében 3,24;
Kovászna megyében 2,39 ezrelék.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!