
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A hétfői rendkívül alacsony értékhez képest nőtt az új fertőzések száma kedden Hargita megyében, és halálesetek is történtek az elmúlt 24 órában. A kórházban ápoltak száma szintén emelkedett.
2021. május 11., 13:442021. május 11., 13:44
2021. május 11., 13:442021. május 11., 13:44
Tizennyolc új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, ezzel 8140-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Egy nappal korábban kilenc beteget regisztráltak. Emellett három újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 402 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Noha az új esetek száma csaknem megduplázódott az elmúlt 24 órában, a járványügyi adatok továbbra is biztatónak számítanak, hiszen az elvégzett tesztek magas száma alapján az országos fertőzöttségi arány ismét csökkent, a hétfői 4,2-ről 3,2-re. A halálesetek száma növekedett.
Gyógyultnak 18 személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 7445-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 162 (16-tal több, mint hétfőn), otthoni elkülönítésben 131-en vannak, házi karanténban pedig 735-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal hét páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 0,84 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!