
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A Ro-Alert rendszeren keresztül értesítették a lakosságot csütörtökön délelőtt, hogy Gyergyóalfalu is azon települések közé tartozik, ahol meghaladta a fertőzések 1000 lakosra számított aránya a 3-as veszélyhelyzeti értékéket. A községben gócpont alakult ki, és ezáltal vörös zónába került a település.
2020. október 22., 14:432020. október 22., 14:43
2020. október 22., 14:462020. október 22., 14:46
Az elmúlt időszakban növekedett az igazolt koronavírussal fertőzöttek száma Gyergyóalfaluban,
Szerdán azonban hat újabb esetet igazoltak, ami miatt meghaladta a fertőzések ezer lakosra számított aránya a 3-as veszélyhelyzeti értékét – részletezte Gáll Szabolcs polgármester. A szerdai és csütörtöki fertőzések azt bizonyítják, hogy Gyergyóalfaluban gócpont alakult ki, hiszen
„Nagyon sokan vannak azok is, akik otthon vannak tünetekkel, de nem végeztették el a koronavírustesztet. Sajnos nagyon gyorsan terjed a fertőzés, mert a legtöbb ember tartja a családi kapcsolatokat.
– mondta Gyergyóalfalu polgármestere, aki önkéntes karanténban tartózkodik múlt hét elejétől, mert az édesapja belázasodott.
Ugyan nem igazoltak nála koronavírus-fertőzést, de úgy döntött, két hetet otthon elkülönítve tölt, hiszen nagyon fontosnak tartja a megelőzést, hogy azok, akiknek tünetük van, vagy beteggel érintkeztek, járjanak el tudatosan a fertőzés továbbadásának elkerülése érdekében.
A gyergyóalfalvi oktatási intézmények csütörtök délig nem kaptak még hivatalos értesítést, hogy mikortól kell áttérjenek az online oktatásra. A Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Bizottság járványügyi határozatának vörös zónára érvényes előírásait be kell tartani október 21-étől 14 napig Gyergyóalfaluban is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
szóljon hozzá!