A koronavírus-járvány utáni új helyzet nagyon gyorsan jött, időnk sem volt kipihenni a pszichés stresszt, máris egy újabb vészhelyzet alakult ki: a közelünkben zajló háború. Nagyon nagy mennyiségű kéretlen információ, manipuláció és vélemény ömlik ránk mindenhonnan.
2022. április 08., 11:582022. április 08., 11:58
Benne élünk abban a korszakban, amikor meg kell tanulni valamilyen szinten tudatosan megszűrni a hallott és látott híreket. Majd aztán tudatosan feldolgozni mindazt a hatást, ami ér minket. Ehhez próbál meg segítséget nyújtani Vitus-Bulbuk Emese kolozsvári pszihológus, családterapeuta.
Kommunikálunk, de hogyan? Nem először fogalmazzák meg a Nézőpont meghívottjai, hogy
„Csak kijelentünk. És lassan ugyanúgy kommunikálunk fizikai térben is az emberekkel, mintha a Facebookon névtelenül osztanánk az észt. Ugyanakkor meg kell tanulnunk megszűrni az információkat.
– fogalmaz a pszichológus.
Nem létezik reális párbeszéd, de nem beszélünk az igazán fontos problémákról, érzelmekről sem. Pedig fontos feladatunk is van:
A Vitus-Bulbuk Emesével készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Novemberben 9,8 százalékon stagnált az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel nemcsak a számlákról, hanem a hatékonyságról és a kényelmet növelő szolgáltatásokról is anyanyelveden tudsz konzultálni?
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt pénteken 3 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bár a helyi adók és illetékek emeléséről szóló új törvény még nem jelent meg a Hivatalos Közlönyben, az biztos, hogy épületadó-növekedésre kell számítani. Hátrányosan érinti a régi tömbházakban élőket, és káoszt okozhat az autóadók kiszámításában.
Több mint 200 ügyész és bíró csütörtökön állásfoglalást írt alá, amelyben támogatásukról biztosítják azokat a munkatársaikat, akiknek volt bátoságuk beszélni az igazságszolgáltatási rendszer súlyos problémáiról a Recorder oknyomozó portálnak.
Egy fiatalembert előzetes letartóztatásba helyeztek Botoșani megyében, miután bement idős szomszédja udvarára, és megölte annak kutyáját. A rendőrök a tett helyszínének közelében fogták el.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlege az intézmény bírói részlegétől eltérően nem gondolja úgy, hogy a Recorder dokumentumfilmjének „az igazságszolgáltatás destabilizálása” a célja.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a közúti fuvarozók állami támogatási programjának létrehozásáról szóló határozatot, amely az üzemanyagként használt gázolaj jövedéki adójának emelkedését ellensúlyozza – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.&
A bukaresti ítélőtábla vezetőségének csütörtöki sajtótájékoztatóján volt egy párbeszéd a vezetőség tagjai között, amelyet az asztalnál ülő három bíró előtt elhelyezett televíziós mikrofonok rögzítettek.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy határozott, hogy az EU Bírósága elé idézi Romániát a környezeti levegő minőségéről szóló irányelvek (a 2008/50-es és a 2004/107-es irányelv) által rá rótt kötelezettségek elmulasztása miatt – közölte az EB.
szóljon hozzá!