
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
November 15-én jótékonysági bált szervez az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete. A jelenlevők felajánlásaiból a Máltai Szeretetszolgálatnak vásárolnak tolószékeket és járókereteket, amelyekkel a segélyszervezet a mozgáskorlátozottak segítségére lehet.
2024. november 14., 15:232024. november 14., 15:23
2024. november 14., 18:362024. november 14., 18:36
A Márton-napi bál a Park vendéglőben lesz, az ünnepi vacsorát és az adományozást fedező részvételi díj pedig 300 lej/fő. Az est folyamán a hangulatot a Vagabond Zenekar biztosítja.
A begyűlt összeget a szervezők a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókszervezetének ajánlják fel, miután előzetesen egyeztettek arról, hogy a segítő munkában mire van a legnagyobb szükség.
Székely Róbert, a szeretetszolgálat önkéntes koordinátora a Székelyhonnak elmondta:
Hetente átlagosan 3-4-szer kérnek hasonló segédeszközöket az emberek.” Ezeket a segélyszolgálat mindig ingyen bocsátotta az igénylők rendelkezésére, de az utóbbi időben sokat nem kaptak vissza, így megcsappant a készlet.
A fő cél továbbra is a segítségnyújtás, de mérlegelik majd, ki milyen okkal, időszakra kéri az eszközöket, milyen jövedelme van az illetőnek – részletezte a változásokat a Máltai Szeretetszolgálat munkatársa.
Domokos-Fejér Melinda, a Háromszéki Nőszervezet elnöke elmondta, megalakulásuk óta a tagszervezeteknek minden ünnep előtt – karácsony, húsvét, pünkösd – voltak adománygyűjtő akciói, de azok általában kisebb körre, saját településükre szorítkoztak.
Most úgy gondolták, valami nagyobb célt kellene megvalósítani, ezért a 23 nőszervezet összefogott és most először egy jótékonysági bálon gyűjtenek.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
szóljon hozzá!