Hirdetés
Hirdetés

Járművekkel tettek kárt a zajló utcafelújításban Lövétén

•  Fotó: Lövéte Község Polgármesteri Hivatala

Fotó: Lövéte Község Polgármesteri Hivatala

Összesen 11 millió lej értékben zajlanak utcafelújítási munkálatok Lövétén, miután a község vezetősége eredményesen pályázott támogatásért az Anghel Saligny programban. Dühítő azonban, hogy egyesek néhány napja ráhajtottak járműveikkel a frissen felújított útra, károkat okozva a félkész projektben.

Fülöp-Székely Botond

2023. november 14., 10:452023. november 14., 10:45

Mintegy 11 millió lejre pályázott sikeresen az Anghel Saligny programban a lövétei önkormányzat nagyjából hat kilométernyi helyi utca korszerűsítése érdekében – tudtuk meg Mihály Dénes helyi polgármestertől.

Hirdetés

Zajlik a munka

Az elöljáró kifejtette, idejében elkészültek a kivitelezési tervekkel, ugyanakkor márciusban lezárult az építkezési cég kiválasztása érdekében folytatott közbeszerzési eljárást is, így Hargita megyében az elsők között köthették meg a projekt finanszírozási szerződését a fejlesztési minisztériummal.

Idézet
Tudtuk, hogy nincs lehetőségünk késlekedésre, így hamar léptünk és az elsők között megköthettük a finanszírozási szerződést a tárcával”

– fogalmazott. Ennek köszönhetően hivatalosan is felfogadhatták a közbeszerzési eljáráson nyertes vállalatot és nagyjából három hónapja elkezdődhetett az építkezés. Utóbbi részeként járdákat ugyan nem építenek, de támfalakat igen, mindemellett pedig

sáncokat alakítanak ki, átereszeket helyeznek a vízelvezetés megoldására, ugyanakkor az aszfaltozás sem marad el.

Fél napot kellett volna várni, egyesek mégis ráhajtottak a frissen leterített aszfaltra •  Fotó: Lövéte Község Polgármesteri Hivatala Galéria

Fél napot kellett volna várni, egyesek mégis ráhajtottak a frissen leterített aszfaltra

Fotó: Lövéte Község Polgármesteri Hivatala

Nem becsülték meg

A kivitelező jól kihasználta az elmúlt időszakot, ami munkájának eredményén is látszik, hiszen vannak helyszínek, ahol nem csak a sáncok készültek el, illetve az átereszek lettek elhelyezve, de már aszfaltozhattak is. Egyesek azonban nem törődtek az építkezéssel:

jól láthatóan traktorral és más járművekkel is ráhajtottak a frissen leterített aszfaltra a Csató utcában, ahol így nem csak a sáncokban és burkolatban, de az aknákban is kárt tettek.

„Este későn végeztek a szakemberek, reggel pedig így kapták a munkatelepet. Fontos lenne, hogy ügyeljünk arra, ami készül, hiszen mindenkinek érdeke, hogy jó minőségű utakon járhassunk. Másképp semmi értelme kínlódni a korszerűsítésekért” – közölte a polgármester.

Hozzátette, a rongálások miatt az elkövetkezőkben a kivitelező le fogja zárni a felújítás alatt lévő utcákat, hiszen neki sem jó, ha már azelőtt javításokat kell végezzen, hogy befejezte volna az építkezést, főleg, ha a kár nem az ő hibája miatt történik.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 05., hétfő

A venezuelai beavatkozás után Kolumbiát és Mexikót is megfenyegette Donald Trump

A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.

A venezuelai beavatkozás után Kolumbiát és Mexikót is megfenyegette Donald Trump
Hirdetés
2026. január 05., hétfő

Marosvásárhely térségében a legvastagabb a hótakaró

Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.

Marosvásárhely térségében a legvastagabb a hótakaró
2026. január 05., hétfő

Közel száz bajbajutottnak segítettek a hegyimentők

Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.

Közel száz bajbajutottnak segítettek a hegyimentők
2026. január 05., hétfő

Több tízezer háztartás maradt áram nélkül a havazás miatt

17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.

Több tízezer háztartás maradt áram nélkül a havazás miatt
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

Székelyföldről indult, a rákkutatás élvonalában dolgozik

Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.

Székelyföldről indult, a rákkutatás élvonalában dolgozik
2026. január 04., vasárnap

Megreformálná a kórházi ügyeleti rendszert az egészségügyi miniszter

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.

Megreformálná a kórházi ügyeleti rendszert az egészségügyi miniszter
2026. január 04., vasárnap

A Trónok harca csapdájába esett a Stranger Things, de legalább megható lett a befejezés

Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.

A Trónok harca csapdájába esett a Stranger Things, de legalább megható lett a befejezés
Hirdetés
2026. január 04., vasárnap

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz zenekar alapító dobosa

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.

Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz zenekar alapító dobosa
2026. január 04., vasárnap

Évről évre kevesebben utaznak vonattal Romániában

A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Évről évre kevesebben utaznak vonattal Romániában
2026. január 04., vasárnap

További havazás érkezik Székelyföldre, több napig kitart a télies idő

Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.

További havazás érkezik Székelyföldre, több napig kitart a télies idő
Hirdetés