
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhely főterén, illetve a központ közeli utcákban több helyen is dolgoznak az úttesteken, felbontották az aszfaltot, korlátozták az útszéli parkolási lehetőségeket. A polgármesteri hivatalnál érdeklődtünk, mi történik, mire lehet számítani a munkálatok befejezése után.
2022. június 27., 16:282022. június 27., 16:28
Borsos Csaba városházi szóvivő a Székelyhonnak elmondta, több helyen is szélesítik a járdákat,
A Kultúrpalotához közeli gyalogátjáró mellett mindkét részen kiszélesítik a járdát, akárcsak a vele szembeni oldalon, ahol korábban gépkocsikkal parkoltak. A főtéren még más helyeken, illetve a főtérhez közeli utcákban, tereken is hasonlóan fognak cselekedni.
Amint megtudtuk, azért is szükséges a járdaszélesítés, mert a gyalogátjáró előtt parkoló járművek veszélyt jelentettek a közlekedésben.
Fotó: Haáz Vince
„Nem volt jól belátható sem az autósok, sem a gyalogosok számára a forgalom, ezért
– mondta a szóvivő, hozzátéve, ezzel lehet megakadályozni, hogy ott parkoljanak a gépkocsikkal, illetve a kilátás is biztosítva lesz ezáltal mindenki számára.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
szóljon hozzá!