
Egyre nehezebb közlekedni a városközponti utcában
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai sétálóutcával párhuzamos Jegenyék utcában egyre nehezebb közlekedni, mióta a sétálóutcába való behajtást sorompó akadályozza. A lakók panaszkodnak, forgalmi változást, fekvőrendőrt, járdát kérnek, mivel utóbbi is hiányzik.
2022. augusztus 27., 09:522022. augusztus 27., 09:52
A Jegenyék utca a Petőfi Sándor utcával párhuzamosan, az Ifjúsági park mellett, a Venczel József és a Szentlélek utcák között található, és elhelyezkedése okán évek óta fontos alternatív útvonalnak számít a sétálóutcát elkerülő autósok számára. Emiatt az áthaladó forgalom is jelentős, ugyanakkor nagyon sokan, akik a sétálóutcába igyekeznek, az utca két szélén parkolják le autójukat. Az ott parkoló gépjárművek száma viszont a sétálóutcába való bejutást korlátozó sorompó beüzemelése után még jobban megnőtt, így a Jegenyék utcán végighaladva azt lehet látni, hogy az utca két oldalán végig autók sorakoznak.
Értelemszerűen a gyalogosok vannak kiszolgáltatottabb helyzetben, mint azt az ott lakó, a szerkesztőségünkhöz forduló Kovács Éva is nehezményezte.
Ráadásul az utca lakó-pihenő övezetnek számít, ami az érvényben levő közlekedési szabályok szerint azt jelenti, hogy a gyalogosok az utat ennek teljes szélességében használhatják, a járművek pedig nem közlekedhetnek gyorsabban az óránkénti 20 kilométeres sebességnél. Ezt viszont nagyon kevesen tartják be.
„A gyermekem, unokám nyugodtan focizhatna az utca közepén, ha mersze lenne rá. Mert az autók nem 20 km-es maximális sebességgel haladnak, hanem ki, hogy gondolja. S a kedves járókelő szökjön félre, ha az életkora engedi, idejében húzódjon jó messzire, ha esik az eső és nem akarja ruháját kimosni” – jellemezte a helyzetet a hölgy.
A hölgy ezért legutóbb azt javasolta a városházának, hogy a Venczel József és Unió utca közötti szakaszon egyirányú forgalmat vezessenek be, mert így megoszlana az autók száma, ugyanakkor a fekvőrendőrt alakítsák ki megfelelő méretűre. „Levelében a város tudomásunkra hozza, hogy az utca javítása, az árok kanalizálása, járdaépítés nagyobb befektetést és tervezést igényel, amit el is hiszek. De ennek az utcának a forgalma legalább 5-6 éve tarthatatlan” – panaszolta lakó, hiányolva a megoldást.
Fotó: Veres Nándor
Bors Béla alpolgármester értesült a lakók kifogásairól, akik a vízelvezető árok létrehozását is kérték az említettek mellett. „Az tény és való, hogy a Lejtő utca lezárásával az ott behajtó autók nagy része a Jegenyék és az Unió utcákban állomásozik.
– vázolta. A meglévő fekvőrendőrt ugyanakkor át fogják alakítani, hogy még jobban ellássa a szerepét – ígérte. Az esővíz elvezetését egy födött sánc tudná biztosítani, amelyen akár a gyalogos forgalom is haladhatna, ez viszont már beruházást és tervezést igényel – ismertette. Járdát csak egyirányú forgalom esetén lehetne építeni az utcában, abban az esetben az ott lakók gépkocsijaikat az udvarokon kellene leparkolják. Az alpolgármester attól sem zárkózik el, hogy egy szakaszon egyirányúvá tegyék a forgalmat, mint mondta, ennek lehetőségét meg kell vizsgálni.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
1 hozzászólás