
Dolgoznak a bevezető útszakaszon, időnként forgalmi akadályokra kell számítani
Fotó: Veres Nándor
Folyamatban van a járdaépítés Csíkszentdomokoson, a községen átvezető nagy forgalmú E578-as jelzésű út mentén. Első lépésként az a cél, hogy az úttest egyik oldalán végig megépüljön a járda, ezt követően kivilágított gyalogátjárók kialakítását is szeretnék.
2021. október 02., 18:102021. október 02., 18:10
Az egyik legnehezebb szakaszon dolgoznak most Karda Róbert polgármester szerint, ez a Csíkszereda irányából a községbe bevezető útszakasz, amelynek jobb oldalán látott munkához a kivitelező cég. A járdaépítés időszakosan forgalmi akadályokkal, korlátozásokkal is jár, mivel az egyik útsávot időnként le kell zárni, de ez nem lassítja számottevően az autós forgalmat.
Fotó: Veres Nándor
A térkővel burkolt járdát a födött sáncok és a lakóházak kerítése között alakítják ki, így ennek szélessége változó a hely függvényében – tudtuk meg az elöljárótól.
Nem volt egyszerű a beruházás elkezdése, amelyre a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) részéről 2,6 millió lej értékű támogatást kapott néhány éve Csíkszentdomokos. 2020-ban három közbeszerzési eljárást írtak ki, ezek közül csak a másodikra nyújtottak be ajánlatot, amely nem volt megfelelő, így nem tudták elfogadni. Végül tavaly ősszel a harmadik kiírás után tudtak szerződést aláírni a műszaki tervek elkészítésére és a kivitelezésre, idén nyáron pedig a munkát is elkezdték.
Fotó: Veres Nándor
– ismertette a községvezető.
Mint megtudtuk, a megemelkedett építőipari árak miatt a megbízott cég már jelezte, hogy a szerződés kiigazításra szorul, ezzel párhuzamosan a község is elindította azt az eljárást, hogy az árkülönbözet értékét igényelje a kormánytól.
Fotó: Veres Nándor
A gyalogosok biztonságos közlekedése érdekében gyalogátjárók tervezése és elkészítése is kiegészíti majd a munkálatokat, mert jelenleg csak egy átjáró van. Ezekhez kivilágítás társul, hogy az átjárók sötétben is jól láthatók legyenek, és minden szükséges közlekedésbiztonsági elemet felszerelnek ezekhez – tudtuk meg.
Fotó: Veres Nándor
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
1 hozzászólás