
Fotó: Haáz Vince
Kemény János, Kós Károly, Beke György, Gulácsy Irán, Cseres Tibor és további magyar, román, illetve nemzetközi alkotók műveit tartalmazó dobozból válogathatnak, akik kedden az 5-ös számú marosvásárhelyi hely buszjáraton utaznak. A cél, hogy az utasok olvassanak utazás közben, és ha valamelyik könyv megtetszik, azt hazavihessék.
2019. április 23., 14:192019. április 23., 14:19
Ahogy a kezdeményezés kapcsán az egyik nyugdíjas nő megjegyezte, örvendetes a lehetőség, az az érzése, hogy a
Egy másik utas, egy középiskolás diák is ránézett a könyvekre, de nem érdekelték azok, mert „régiek”, „valami új” jobban érdekelné – mondta.
Az 5-ös busz mellett, amely a vegyikombinát és Marosszentgyörgy között közlekedik, azokon a járműveken is vannak könyvek, amelyek a város legtávolabbi pontjait kötik össze: az Egyesülés negyedbe, a Sapientiára, a megyei kórházhoz és a vegyikombináthoz tartó, a Tudor, a Kornisa, a Kövesdomb, illetve a Meggyesfalvi lakónegyedeket átszelő járatokon.
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei könyvtár a Siletina helyi tömegközlekedési vállalattal ötödik alkalommal szervez mozgó könyvtárat a városi buszokon. Az április 23-i, a könyvtárosok napja tiszteletére szervezett akció mindig nagy sikernek örvendett – mondta érdeklődésünkre Agyagási Hajnal, a könyvtár munkatársa. Az utasok ugyanis nem csupán a helyszínen lapozhatják és olvashatják a könyveket, de el is vihetik magukkal.
– mondta Agyagási Hajnal, hozzátéve, eddig még soha nem maradt meg egyetlen darab sem, az utasok örültek az olvasnivalónak.
Fotó: Haáz Vince
Kedden délelőtt a helyi tömegközlekedési vállalat tájékoztatási irodájában várt tíz doboz könyv arra, hogy felkerüljenek a buszokra. Ahogy Daniel Totu igazgató érdeklődésünkre elmondta, mindenkit arra biztatnak, aki felszáll a buszra, hogy válasszon kedvére való olvasmányt, vigye magával, ha tetszik. „Legkevesebb egy hétig szeretnénk folytatni az akciót, addig, amíg van könyv. Ahogy egyik doboz kifogy, pótoljuk a könyvtár jóvoltából” – mondta.
Az első „könyvtári” járatra felszállt Monica Avram, a Maros megyei könyvtár igazgatója is, aki elmondta, adományokból gyűltek össze a könyvek, amelyek közül azokat, amelyek a könyvtár gyűjteményében nem voltak meg, beleltározták, a többletpéldányokat pedig felajánlották a vásárhelyi olvasóközönségnek.
Fotó: Haáz Vince
A könyvtár hasonló akciót szervez évek óta a Víkendtelepen is, ahol kis házikókat helyezett ki a polgármesteri hivatallal együttműködve, amelyben magyar és román nyelvű olvasnivalót kínál a strandolóknak.
Felújítás a könyvtárban
A Maros megyei könyvtár felújítási munkálatok miatt ideiglenesen szüneteltette a közönségszolgálatát. Keddtől azonban újból lehet könyvet kölcsönözni – értesített az intézmény sajtószóvivője. Naponta délelőtt 9 és délutáni 5 óra között várja az olvasóit a földszinten. Az olvasóterem ideiglenesen – amíg tartanak a felújítási munkálatok – a Városháza utca 2. szám alatt, az egykori Park szálló épületében működik 8–13 és 14–20 óra között.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
szóljon hozzá!