
Fotó: Pinti Attila
Nincs lehetőségük a fogyatékkal élőknek, hogy egy évre szóló buszbérletet igényeljenek a városi tömegközlekedésre, ezt havonta kell megtenniük – panaszkodott egy csíkszeredai érintett. A helyi városházának azonban a jogszabályok kötik a „kezét”.
2025. február 21., 14:282025. február 21., 14:28
Súlyosan fogyatékos személy kereste meg a Székelyhont azzal a panasszal, hogy
Minden hónapban személyesen lehet igényelni, és nagyon nehézkes számára ezt megoldani.
Ennek kapcsán megkerestük Sógor Enikőt, Csíkszereda alpolgármesterét, aki közölte, a 2003. évi 609/290-es miniszteri rendelet nem engedi, hogy éves bérletet adjanak ki, csak havi elszámolást ír elő.
„Tisztában vagyunk azzal – mind az önkormányzat, mind a szociális igazgatóság –, hogy a súlyosan fogyatékos személyek számára a havi bérletigénylés sok esetben különösen megterhelő lehet. Azonban a vonatkozó jogszabály alapján az önkormányzatnak nem áll módjában éves buszbérletet biztosítani a súlyosan fogyatékos személyek számára.
– osztotta meg az alpolgármester.
Hozzátette, ez sokak számára aránytalanul nagy terhet jelenthet, különösen, ha az érintett mozgásában korlátozott. A szociális igazgatóság munkatársai keresik a megoldást.
Demény Attila, a városi tömegközlekedésért felelős Csíki Trans Kft. igazgatója szintén arról beszélt, hogy többször egyeztettek erről a szociális igazgatósággal. Tekintettel arra, hogy modernizálják a városi tömegközlekedést, új digitális rendszert vezetnek be,
„Nem rajtunk múlik, hanem a bürokrácia miatt van ez, sajnos” – jegyezte meg. Hozzátette, akinek panasza van, az keresse meg őket személyesen, mert szívesen elmagyarázzák, amit tudni kell; és megoldást is keresnek a gondjára.
A csíkszeredai önkormányzat évek óta biztosítja a nagyon súlyos és súlyos (I-es és II-es fokozatú) fogyatékkal élők, illetve kísérőik és személyi gondozóik számára az ingyenes buszbérleteket.
Tavaly a 273-as számú határozatban 80 lejre emelték a havi buszbérlet árát, a Csíki Trans Kft-vel kötött megállapodás alapján a cégnek fizetnek a jogosult személyeknek kiadott bérletekért.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
szóljon hozzá!