
A Háromszék Táncegyüttes Tragédia című előadása
Fotó: Facebook/Háromszék Táncegyüttes
Gazdag programkínálattal jelentkezik a Háromszék Táncegyüttes és a Tamási Áron Színház Sepsiszentgyörgyön, az év első hónapjának majdnem minden napján megtekinthető lesz egy-egy előadás, amelyekből néhányat más településeken is bemutatnak.
2023. január 03., 19:122023. január 03., 19:12
2023. január 03., 19:142023. január 03., 19:14
A sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes a 2023-as évet három előadással indítja, megtekinthető lesz a Tánckincs című interaktív tánctörténeti előadás Ivácson László rendezésében. A szervezett előadások korokon átívelő, virtuális múzeumi sétát ígérnek, amelyekre a fiatalok okostelefonjaikkal kapcsolódhatnak be, a tánctörténeti előadást a hónap végén Kézdivásárhelyen is bemutatják.
Madách Imre születésének kétszázadig, Az ember tragédiája című dráma színrevitelének száznegyvenedik évfordulója alkalmából
amelyet terveik szerint más erdélyi és magyarországi településeken is játszani fognak az év folyamán.
A Háromszék Táncegyüttes műsoron tartja a Rézhúron című folklórelőadását is, a produkciót január 22-én Gyergyóújfaluban szintén bemutatják. A Tamási Áron Színház előcsarnokában pedig január 20-án folytatódik a táncházsorozat.
A sepsiszentgörgyi Tamási Áron Színház januártól gazdag programkínálattal jelentkezik: bemutatják a Hullámzó vőlegény, az Oxigén, A sárkány, a Sok hűhó semmiért, valamint az Amikor telihold ragyog a turkáló felett című darabokat, amelyhez csatlakozik az M Studio, szervezésükben látható lesz az A lecke, a Pappa mia, illetve a Morix 508 című előadás. A táncegyüttes és a színházi társulatok részletes programajánlója lennebb olvasható.
Január 3., kedd 19 óra: Tamási Áron: Hullámzó vőlegény – Nagyterem (Tamási Áron Színház)
Január 4., szerda 19 óra: Ivan Viripajev: Oxigén – Kamaraterem (Tamási Áron Színház)
Január 5., csütörtök 19 óra: Tamási Áron: Hullámzó vőlegény – Nagyterem (Tamási Áron Színház)
Január 6., péntek 19 óra: M Studio előadása: A lecke – Háromszék Táncstúdió
Január 8., vasárnap 19 óra: M Studio előadása: Pappa mia – Háromszék Táncstúdió
Január 10., kedd 19 óra: Jevgenyij Svarc/Parti Nagy Lajos: A sárkány – Nagyterem (Tamási Áron Színház)
Január 12., csütörtök 19 óra: Jevgenyij Svarc/Parti Nagy Lajos: A sárkány – Nagyterem (Tamási Áron Színház)
Január 15., vasárnap 19 óra: W. Shakespeare: Sok hűhó semmiért – Nagyterem – színpadra épített nézőtér (Tamási Áron Színház)
Január 16., hétfő, szervezett előadás: Tánckincs – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 17., kedd 19 óra: W. Shakespeare: Sok hűhó semmiért – Nagyterem – színpadra épített nézőtér (Tamási Áron Színház)
Január 17., kedd, szervezett előadás: Tánckincs – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 18., szerda, szervezett előadás: Tánckincs – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 19., csütörtök 19 óra: Ivan Viripajev: Oxigén – Kamaraterem (Tamási Áron Színház)
Január 19., csütörtök, szervezett előadás: Tánckincs – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 20., péntek 20 óra: Táncház – Tamási Áron Színház előcsarnoka (Háromszék Táncegyüttes)
Január 22., vasárnap 19 óra: A Magyar Kultúra napja: Kortárs erdélyi magyar költők verseiből aritmia.doc – Kamaraterem (Tamási Áron Színház)
Január 22., vasárnap 19 óra: Rézhúron – Gyergyóújfalu, Lázár István Művelődési Ház (Tamási Áron Színház)
Január 24., kedd 19 óra: M Studio bemutató előadása: Morix 508 – Háromszék Táncstúdió
Január 27., péntek 19 óra: Amikor telihold ragyog a turkáló felett – Nagyterem – színpadra épített nézőtér (Tamási Áron Színház)
Január 27., péntek 19 óra: Tragédia – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 28., szombat 19 óra: Tragédia – Háromszék Táncstúdió (Háromszék Táncegyüttes)
Január 29., vasárnap 19 óra: Amikor telihold ragyog a turkáló felett – Nagyterem – színpadra épített nézőtér (Tamási Áron Színház)
Január 30., hétfő 19 óra: M Studio bemutató előadása: Morix 508 – Háromszék Táncstúdió
Január 31., kedd, szervezett előadás: Tánckincs – Kézdivásárhely, Vigadó Művelődési Ház (Háromszék Táncegyüttes)
Jegyeket a központi jegyirodában hétköznapokon, vagy az előadás napján egy órával a kezdés előtt lehet megvásárolni.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
szóljon hozzá!