
Fotó: 123RF
2025. január 27-től a nagyobb méretű hulladékok mellett már a textilhulladékokat is gyűjtjük, a január 1-jétől érvényes előírásoknak megfelelően, ezzel is hozzájárulva a tisztább és környezettudatosabb élethez.
2025. január 23., 15:252025. január 23., 15:25
régi bútorok: asztalok, székek, kanapék, ágyak, matracok, szekrények
vegyes: kerékpárok, játékok, állatketrecek, tükrök, szőnyegek, lábtörlők
textilhulladék: régi ruhák, cipők, táskák, övek, háztartási textíliák
Védelmük érdekében a tiszta ruhákat tegye zacskóba vagy hálóba, mivel a textilhulladékot újrahasznosításra gyűjtjük.
A város különböző pontjain helyezünk el konténereket a könnyű és szervezett gyűjtés érdekében. Minden helyszínen 3 napig lesz elérhető, majd a konténereket áthelyezik, hogy az egész várost lefedjék.
A programot és a helyszíneket a teljes időszakra vonatkozóan itt találja.
Kérjük, hogy csak a nagy méretű hulladékot és textilhulladékot helyezzék el a konténerekben, ezzel segítve a város tisztaságát és rendjét!
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.