
Fotó: Cakó Ferenc/János vitéz
A marosvásárhelyi Ariel Ifjúsági- és Gyermekszínházban mutatják be szombaton, 18 órától Petőfi Sándor János vitéz című elbeszélő költeményét, a Jászai-díjas Barabás Olga rendezésében. Az előadás a bemutatót követően 20-án 11 órától, 21-én 18 órától, valamint 26-án 11 órától is látható lesz.
2023. március 18., 14:192023. március 18., 14:19
A Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából készült produkcióban
Ki ne ismerné az árva pársztorlegény, Kukorica Jancsi történetét, akit a sors elszakít szerelmétől, és akiből világhíres dalia, János vitéz lesz? De akárhány kaland és hősi küzdelem várja őt vándorútján, János vitéz mégsem felejti el Iluska iránti szerelmét – míg végül Tündérországban, az örök boldogság hazájában újra meg nem találja őt.
Kovács Károly zenéje élőben szólal meg a színpadon; Cseke Péter, Dull János és Gönczy Katalin több mint 10 hangszeren játszik, végigkísérve csaknem a teljes előadást. Az előadás látványvilágát Barabás Olga és Iszlai Erika tervezte.
Az alkotók a díszletelemeket, kellékeket és jelmezeket a környezettudatosság jegyében állították elő. Az előadásra a 10 év fölötti nézőket várnak.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
szóljon hozzá!