Hirdetés
Hirdetés

Izgalmas játékfilmek nagy választékával készül az Alter-Native

Archív •  Fotó: Boda L. Gergely

Archív

Fotó: Boda L. Gergely

Izgalmas játékfilmkínálattal rukkol elő idén is az Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, amely november 8-a és 12-e között zajlik majd a marosvásárhelyi Kultúrpalotában.

Szász Cs. Emese

2017. október 24., 18:522017. október 24., 18:52

A 25. kiadásához érkezett szemle ezúttal sem hazudtolja meg magát, és a rövidfilmek mellett sikeres és többszörösen díjazott játékfilmeket is kínál a mozgóképek kedvelőinek. A fesztivál egyik főattrakciója minden bizonnyal a Kincsem című film lesz, amelyet a Balázs Béla-díjas rendező, Herendi Gábor (Magyar vándor, Valami Amerika) jelenlétében vetítenek le.

A két héttel ezelőtt tartott kaliforniai Wine Country Nemzetközi Filmfesztiválon is nagy sikert aratott, megkapta a legjobb külföldi film, a legjobb operatőr, valamint a legjobb forgatókönyvnek járó elismerést is. Forgalmazója, a Vándormozi és a Taylor Projects jóvoltából a marosvásárhelyi közönség is megtekintheti a romantikus kalandfilmet.

Hirdetés

Minden bizonnyal sokan lesznek kíváncsiak a Testről és lélekről című Enyedi Ildikó-filmre is, amely idén elhódította a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, az Arany Medvét, és amelyet Oscar-díjra jelölt Magyarország a legjobb idegen nyelvű film kategóriában.

Legalább ekkora érdeklődésre tarthat számot Török Ferenc legújabb, 1945 című filmje is, amelynek az idei Berlinálén volt az európai premierje. A film 1945 augusztusának egyetlen napján játszódik, témája a második világháború utáni újrakezdés a vidéki Magyarországon.

Szerepel még a fesztivál programjában Madarász Isti Hurok című, 2016-os thrillere is. A film központi alakja Ádám, aki illegális gyógyszerkészítmények csempészésével foglalkozik. Egy szorult helyzetben hoz egy rossz döntést, ami nem várt, tragikus események láncolatát indítja el, és ennek áldozatául esik várandós barátnője is. Azonban mikor már minden veszni látszik, váratlanul új esélyt kap, hogy helyrehozza maga körül a dolgokat. Aztán még egyet. És még egyet...

Megtekinthetik még az érdeklődők az elsőfilmes Kostyál Márk Kojot című alkotását, amelynek címválasztása kapcsán így nyilatkozott a rendező a magyarmozik.hu portálnak: A Kojot egy szimbolikus rendszer a farkassal: ragadozóvá kell válnod, hogy megvédd, ami számodra fontos, különben eltaposnak.

Érdekesnek ígérkezik Bereczki Csaba Soul Exodus című új, egész estés, zenés dokumentumfilmje is, amelynek középpontjában a The Brothers Nazaroff hagyományos klezmerzenét játszó alkalmi formáció tagjai állnak. A dokumentumfilmben az amerikai születésű zenészek a klezmeren keresztül keresik gyökereiket, önmagukat, zsidó identitásukat.

A fentiek mellett a tévés riporter, műsorvezető M. Kiss Csaba és a Konyec rendezője, Rohonyi Gábor közös filmje, a Brazilok is szerepel a 25. Alter-Native programjában. A filmben Dobó Katát is láthatja a közönség, Gáspár Laci pedig önmagát alakítja.

A fesztiválra szóló belépők ára idén is változatlan marad: a jegyekért 15, az öt napra szóló bérletért pedig 40 lejt kell majd fizetni.

Román filmek is terítéken

Idén is gondoskodtak az Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál szervezői arról, hogy – az új magyar játékfilmek mellett – a román filmipar legfrissebb és legsikeresebb alkotásait is elhozzák közönségüknek a marosvásárhelyi Kultúrpalotába. Érdemes hát átböngésznie a november 8-a és 12-e között zajló szemle programját annak, aki kíváncsi a hazai filmgyártás idén legtöbbet emlegetett címeire.

Nem maradhatott ki a fesztivál programjából az a film, amelyet Oscar-díjra jelölt Románia a legjobb idegen nyelvű film kategóriában. Adrian Sitaru Fixeur című filmjéről van szó. Láthatja még a közönség az Arany Medve-díjas Poziția copilului (Anyai szív) rendezője, Călin Peter Netzer legújabb, Ana, mon amour című filmjét is, amelyet idén a legjobb vágásért járó Ezüstmedve-díjjal tüntettek ki. Szerepel még a programban a nemzetközi kritikusok által a román filmgyártás nagy reménységének tartott Radu Jude Ţara moartă (Halott ország) és Alexandru Solomon Ouăle lui Tarzan (Tarzan tojásai) dokumentumfilmje is. De látható lesz Daniel Sandu Un pas în urma serafimilor (Egy lépés az angyalok mögött), valamint Cristi Iftime Mariţa (Marica) című alkotása is.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 12., kedd

Lapáttal hajtotta el a medvét egy férfi, a csendőrség is megszólalt – videóval

Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.

Lapáttal hajtotta el a medvét egy férfi, a csendőrség is megszólalt – videóval
Hirdetés
2026. május 12., kedd

Elbizonytalanodtak az általános sztrájkot illetően az oktatásban dolgozók

Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.

Elbizonytalanodtak az általános sztrájkot illetően az oktatásban dolgozók
2026. május 12., kedd

Felpörög a brassói repülőtér: emelkedik az utasforgalom, hamarosan a bővítés is elkezdődik

Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.

Felpörög a brassói repülőtér: emelkedik az utasforgalom, hamarosan a bővítés is elkezdődik
2026. május 12., kedd

ANAF-tehetetlenség: több mint kétmilliárd lej adótartozást nem tudnak behajtani

Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.

ANAF-tehetetlenség: több mint kétmilliárd lej adótartozást nem tudnak behajtani
Hirdetés
2026. május 12., kedd

Anyamedvét és bocsokat kellett elhajtani egy háromszéki iskola udvaráról

Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.

Anyamedvét és bocsokat kellett elhajtani egy háromszéki iskola udvaráról
2026. május 12., kedd

Súlyos vádak egy csecsemő halála miatt az egyik bukaresti szülészet ellen

Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.

Súlyos vádak egy csecsemő halála miatt az egyik bukaresti szülészet ellen
2026. május 12., kedd

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Megalakult a Tisza-kormány
Megalakult a Tisza-kormány
2026. május 12., kedd

Megalakult a Tisza-kormány

Hirdetés
2026. május 12., kedd

Jégesőt is kaphatunk a nyakunkba, a csapadékkal együtt lehűlés is érkezik

Esőre és viharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás van érvényben kedden az ország szinte egész területén.

Jégesőt is kaphatunk a nyakunkba, a csapadékkal együtt lehűlés is érkezik
2026. május 12., kedd

Előzetesbe került a 18 éves diáklányt meggyilkoló férfi

Előzetes letartóztatásba helyezték a perbáthidai gyilkosság fő gyanúsítottját – tájékoztatott a Bihar megyei ügyészség kedden.

Előzetesbe került a 18 éves diáklányt meggyilkoló férfi
2026. május 12., kedd

Technokrata miniszterelnököt nevezhet ki Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, hogy „viszonylag kevés” olyan kormányalakítási forgatókönyv jöhet szóba, amelyben stabil többség támogatja a kabinetet. A technokrata miniszterelnök kinevezését „esélyes forgatókönyvnek” nevezte az elnök.

Technokrata miniszterelnököt nevezhet ki Nicușor Dan
Hirdetés