
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Nagyméretű vezetékcserére készül az Aquaserv regionális vízszolgáltató, ezért keddre virradóan lezárja a fő vízcsapokat Dicsőszentmártonban. Arra kérik a lakókat, hogy tartalékoljanak maguknak vizet.
2019. június 24., 13:162019. június 24., 13:16
2019. június 24., 13:182019. június 24., 13:18
Mint Nicu Tomuletiu, a szolgáltató sajtószóvivője elmondta, Dicsőszentmártonban lebontják a Kis-Küküllőn keresztül vezető hidat, és emiatt ideiglenesen a vízvezetékeket is le kell szerelni, illetve máshol elvezetni. A híd újraépítése után ismét a régi helyükre kerülnek majd a vezetékek. A nagy munkálat miatt
A sajtószóvivőtől megtudtuk, hogy nem lesz ivóvíz az Iskola, Malom, Sólyom, Jövő, Gheorghe Mănoiu, Frumoasa, Május 1, Mărţişor, Vasile Milea, Stadion, Nicolae Bălcescu, Fűzfa, Mioriţei, Mihai Eminescu, Kertészek, Krizantém, Hárs, Május 9, Galambok, Felszabadulás, Kaptató, Szarvas, Fenyő, Ősz, Csipkebogyó, Június 1, Tavasz, Domb, Mák, Győzelem, Victor Babeş, Rózsák, Ifjúság, Pumpák és 1918 December 1 utcákban, a Klór és Karbid aluljárónál, a Rózsák terén, a Jövő, Avram Iancu, Gyümölcsös, Sólyom, Piac, Bălcescu és Állomás negyedben.
Kedden egész nap vezetékes ivóvíz nélkül lesznek Ádámos és Csüdőtelke falvak közintézményei, lakóházai is.
A sajtószóvivő azt is elmondta, hogy a vezetékcsere után a csapból jövő víz előreláthatón elszíneződött lesz, és azt ajánlják, hogy amíg nem lesz teljesen tiszta, ne főzzenek és ne igyanak belőle.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
szóljon hozzá!