
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Ittas motorkerékpárost vettek üldözőbe kedden hajnalban a rendőrök Kézdivásárhelyen. A motoros ráadásul egy utassal menekült, majd balesetezett is.
2023. március 21., 22:132023. március 21., 22:13
Kedd hajnalban, 3 óra 30 perckor a kézdivásárhelyi rendőrség munkatársai. Az Ady Endre utcában járőröző rendőrök sikertelenül próbáltak megállásra bírni egy rendszámtábla nélküli motorkerékpárral közlekedő személyt, majd üldözőbe vették azt. Egy útkereszteződéshez érve a motorbiciklis egy szembejövő gépkocsival ütközött.
Ezt követően a motoros és utasa is közeli ingatlan udvarára menekültek, ám a rend őrei elkapták a 23 éves sofőrt és 22 éves utasát. Előbbinél az alkoholteszt 0,24 miligrammot mutatott, ezért kórházba szállították, hogy vérminta alapján megállapítsák az elfogyasztott alkoholmennyiséget.
Az ellenőrzés során kiderült, nem rendelkezik jogosítvánnyal, és a motorkerékpár sincs forgalomba írva. A sofőrt 24 órára őrizetbe vették, az ügyben kivizsgálás indult.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!