
A keresztúri helyszínelésnél bizony elkélt a szonda. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Ittasan balesetezett egy 36 éves, székelykeresztúri férfi a hét elején. A férfit akkor fogta el a rendőrség, amikor megpróbálta elhagyni a helyszínt – ekkor derült ki, hogy jogosítvánnyal sem rendelkezik.
2017. május 03., 19:272017. május 03., 19:27
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint hétfőn, néhány perccel este tíz óra után értesítették a székelykeresztúri rendőrséget, hogy az Ady Endre utcában közúti baleset történt. A közelben szolgálatot teljesítő rendőrök a helyszínre siettek, ahol két megrongálódott személygépkocsit találtak, és mintegy ötszáz méterre a beleset helyszínétől azonosították és elfogták a 36 éves, helybéli L. J.-t, akit a baleset okozásával gyanúsítanak. A rendőrség a férfi leheletében 0,54 mg/l alkoholkoncentrációt mért. L. J. ellen eljárást indítottak jogosítvány nélküli ittas vezetés miatt.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
szóljon hozzá!