
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Őrizetbe vette a rendőrség azt a balánbányai fiatalembert, aki ittasan, jogosítvány nélkül vezetett egy autót, balesetet okozott, majd elhagyta a helyszínt.
2020. január 06., 11:232020. január 06., 11:23
2020. január 06., 11:232020. január 06., 11:23
A rendőrségi jelentés szerint egy 28 éves balánbányai fiatalember szombaton éjjel autóval a helyi December 1 utcában közlekedett, ám egy kanyar után elvesztette uralmát a jármű felett, átsodródott az ellenkező irányú sávra, ahol egy ingatlan kerítésének ütközve állt meg. A baleset következtében súlyosan megsérült a sofőr jobboldali utastársa, egy helybéli 25 éves fiatal, akit a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba vittek, majd – a rendőrség legutóbbi közlése szerint – az intenzív osztályra utaltak.
A balesetet okozó sofőr jogosítvány nélkül, ittasan vezetett, az ütközés után pedig elhagyta a helyszínt. Az illetőt rövid idő alatt azonosította a rendőrség, az alkoholteszt során 0,38 mg/l alkoholkoncentrációt mértek nála. Huszonnégy órára őrizetbe vették, és eljárást indítottak ellene.
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
2 hozzászólás