
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tilosban előztek, illetve jogsi és forgalmi engedély nélkül, valamint érvényes műszaki vizsgával nem rendelkező autókat is vezettek szombaton és vasárnap Hargita megyében – közli a rendőr-főkapitányság.
2025. március 09., 12:292025. március 09., 12:29
2025. március 09., 13:182025. március 09., 13:18
Átfogó ellenőrzéseket tartott a közutakon szombaton és vasárnap a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, amelynek a balesetek elkerülése és a szabályok betartatása volt a célja.
Intézkedéseik során számos bűncselekményt és szabálysértést azonosítottak be:
három ittas sofőrt azonosítottak be
egy esetben szabálytalan előzés miatt bírságoltak
egy alkalommal a kötelező biztosítás hiánya miatt szabtak ki büntetést
két autó nem rendelkezett érvényes műszaki vizsgával
egy személy jogosítvány nélkül vezetett
mindemellett három forgalmi engedélyt is bevontak
A Hargita megyei rendőr-főkapitányság munkatársai az előírások betartására intik a sofőröket, ugyanakkor jelzik, hogy az ellenőrzések folytatódni fognak.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
Lopás vétsége és más bűncselekmények miatt emeltek vádat egy magyarországi férfival szemben, aki úgy vitt el egy idegen kocsit, hogy abban benne volt a tulajdonos gyermeke – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
szóljon hozzá!