
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Lopott autóval balesetezett egy Maros megyei férfi kedden, ráadásul nem volt józan – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2025. február 12., 14:272025. február 12., 14:27
Anyagi kárral járó közúti autóbaleset történt Jedd településen kedden, a gépkocsit egy 46 éves helybéli férfi vezette. A helyszínre érkező rendőrök vizsgálata szerint az autót a sofőr ugyanezen település egyik udvaráról tulajdonította el, továbbá arra is fény derült, hogy a férfi nem volt józan:
A férfit kórházba kísérték biológiai mintavétel céljából, hogy megállapítsák a tiltott anyagok fogyasztásának részleteit.
Harminc napra előzetes letartóztatásba helyeztek egy 20 és egy 24 éves fiatalt is Maros megyében kedden. A dicsőszentmártoni rendőrség két sértett feljelentése után azonosította a fiatalokat, akik
A kár közel 6 ezer lej összértékű.
Az ügyben lopás bűntette miatt folytatnak nyomozást.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!