
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Lopott autóval balesetezett egy Maros megyei férfi kedden, ráadásul nem volt józan – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2025. február 12., 14:272025. február 12., 14:27
Anyagi kárral járó közúti autóbaleset történt Jedd településen kedden, a gépkocsit egy 46 éves helybéli férfi vezette. A helyszínre érkező rendőrök vizsgálata szerint az autót a sofőr ugyanezen település egyik udvaráról tulajdonította el, továbbá arra is fény derült, hogy a férfi nem volt józan:
A férfit kórházba kísérték biológiai mintavétel céljából, hogy megállapítsák a tiltott anyagok fogyasztásának részleteit.
Harminc napra előzetes letartóztatásba helyeztek egy 20 és egy 24 éves fiatalt is Maros megyében kedden. A dicsőszentmártoni rendőrség két sértett feljelentése után azonosította a fiatalokat, akik
A kár közel 6 ezer lej összértékű.
Az ügyben lopás bűntette miatt folytatnak nyomozást.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!