
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Ittas volt az a fiatal férfi, aki halálos sebet ejtett késsel egy 55 éves személyen Radnóton, vasárnap este. Az elkövető ráadásul elmenekült a helyszínről.
2024. október 21., 12:062024. október 21., 12:06
2024. október 21., 13:032024. október 21., 13:03
Spontán konfliktus alakult ki a 23 éves marosbogáti fiatal és az 55 éves radnóti férfi között, melynek végkimeneteleként

Megkéseltek egy férfit Radnóton egy vasárnap este kitört konfliktust követően. Az áldozat életét már nem lehetett megmenteni.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint, az eddigi nyomozásból kiderült, hogy az elkövető ittas volt a bűncselekmény elkövetésének idején, ráadásul
Nem sokkal később azonban a radnóti rendőröknek sikerült elfogniuk.
A vallomások alapján az ügyész 24 órára elrendelte a gyanúsított őrizetbe vételét, és hétfőn előzetes letartóztatásra vonatkozó indítványt terjeszt a bíróság elé.
A fiatal férfi ellen gyilkosság gyanújával indítottak bűnügyi eljárást.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!