
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Kovásznán felfüggesztett jogosítvánnyal vezető, Kézdivásárhelyen pedig autóvezetői engedéllyel nem rendelkező, illetve „visszaeső” ittas sofőrt értek tetten a hatóságok az elmúlt hétvégén – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
2024. február 12., 19:232024. február 12., 19:23
Kézdivásárhelyen szombaton hajnalban állítottak meg egy autóval közlekedő 43 éves férfit a hatóságok, akiről kiderült, hogy semmilyen járművezetői engedéllyel nem rendelkezik – olvasható a közleményben. Kovászna városában vasárnap hajnalban kaptak el egy 42 éves férfit, akinek korábban felfüggesztették a gépjárművezetői engedélyét.
Ugyanebben az időszakban Kézdivásárhelyen is tetten értek a rendőrök egy 25 éves férfit, akinek leheletében 0,94 mg/l alkoholszintet mértek. Hamar kiderült az is, hogy korábban ittas vezetésért függesztették fel a jogosítványát, ezért 24 órára őrizetbe vették.
Minden esetben büntetőeljárást indított a rendőrség.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!