
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kórházi ellátásra szorult egy kiskorú, akit elgázoltak Nyikómalomfalván, egy másik fiatalt közúti baleset miatt szállítottak kórházba, de ittas sofőrt is igazoltattak a Hargita megyei rendőrök hétfőn – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2023. június 06., 15:082023. június 06., 15:08
A hatósági közlemény szerint egy 67 éves csíkpálfalvi férfi a 12A jelzésű országúton haladt autójával Csíkszereda felől Szépvíz irányába hétfőn, amikor Csíkpálfalván körültekintés nélkül váltott sávot, és emiatt összeütközött 43 éves gyimesközéploki nő által vezetett gépjárművel.
A járművezetőket alkoholszondával vizsgálták, amely mindkét esetben negatív volt.
Szintén hétfőn, 18 óra után értesítették a rendőrséget arról, hogy a 13C jelzésű országút nyikómalomfalvi szakaszán gyalogosgázolás történt.
A kiskorút orvosi ellátásra kórházba szállították. Az érintett jármű vezetőjét alkoholszondával ellenőrizték, az eredmény negatív lett.
A rendőrség mindkét esetben gondatlanságból történt testi sértés miatt indított eljárást.
A maroshévízi közlekedésrendészek egy 42 éves maroshévízi férfit intettek megállásra Bélborban hétfőn 23 óra 30 perc körül. Az ellenőrzés során a sofőrt alkoholszondával is tesztelték, a leheletéből 0,90 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki a műszer. A rendőrség alkoholos befolyásoltság alatt történő járművezetés miatt indított eljárást.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!