
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kórházi ellátásra szorult egy kiskorú, akit elgázoltak Nyikómalomfalván, egy másik fiatalt közúti baleset miatt szállítottak kórházba, de ittas sofőrt is igazoltattak a Hargita megyei rendőrök hétfőn – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2023. június 06., 15:082023. június 06., 15:08
A hatósági közlemény szerint egy 67 éves csíkpálfalvi férfi a 12A jelzésű országúton haladt autójával Csíkszereda felől Szépvíz irányába hétfőn, amikor Csíkpálfalván körültekintés nélkül váltott sávot, és emiatt összeütközött 43 éves gyimesközéploki nő által vezetett gépjárművel.
A járművezetőket alkoholszondával vizsgálták, amely mindkét esetben negatív volt.
Szintén hétfőn, 18 óra után értesítették a rendőrséget arról, hogy a 13C jelzésű országút nyikómalomfalvi szakaszán gyalogosgázolás történt.
A kiskorút orvosi ellátásra kórházba szállították. Az érintett jármű vezetőjét alkoholszondával ellenőrizték, az eredmény negatív lett.
A rendőrség mindkét esetben gondatlanságból történt testi sértés miatt indított eljárást.
A maroshévízi közlekedésrendészek egy 42 éves maroshévízi férfit intettek megállásra Bélborban hétfőn 23 óra 30 perc körül. Az ellenőrzés során a sofőrt alkoholszondával is tesztelték, a leheletéből 0,90 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki a műszer. A rendőrség alkoholos befolyásoltság alatt történő járművezetés miatt indított eljárást.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!