
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Ahány nap, annyi ittas sofőrt igazoltattak hétvégén a Hargita megyei rendőrök, emellett pedig egy kerépáros baleset is történt, ami szintén az alkoholfogyasztás számlájára írható – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
2021. szeptember 27., 15:452021. szeptember 27., 15:45
Három esetben is eljárást indítottak ittas vezetés miatt a Hargita megyei rendőrök hétvégén: egy 32 éves helyi férfit ellenőriztek a hatóságiak Gyergyószentmiklóson, aki az Akác utcában közlekedett autójával. Az alkoholszonda 0,52 mg/liter légalkoholszintet mutatott a sofőr leheletéből.
Egy 41 éves székelyudvarhelyi sofőr leheletéből mutattak ki 0,97 mg/liter légalkoholszinetet, amikor a járőrszolgálatot teljesítő helyi rendőrök az Asztalosok utcában igazoltatták.
A hatóságiak szintén alkoholszondával teszteltek egy 53 éves helyi sofőrt is ugyancsak Székelyudvarhelyen, a Kiss Gergely utcában haladt autójával. A sofőr leheletéből 0,64 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki az alkoholmérő készülék.
Mindhárom esetben eljárást indított a rendőrség ittas vezetés miatt.
Szombaton egy 77 éves balánbányai kerképáros és egy 52 éves szintén kerékpárral közlekedő helybéli ütközött össze a December 1 utcában. Mint kiderült, mindketten fogyasztottak alkoholt a balesetet megelőzően, az előbbi leheletében 0,36, míg utóbbiéban 0,33 mg/liter légalkoholszintet mértek a hatóságiak.
A balesetben egyik fél sem sérült meg, az eset anyagi kárral járó balesetként került nyilvántartásba.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
szóljon hozzá!