
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Forgalomból kivont autóval közlekedett egy idős férfi kedden, szerdára virradóra pedig egy fiatal, ittas sofőr okozott anyagi károkkal járó balesetet Gyergyószentmiklóson – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. június 01., 13:392023. június 01., 13:39
Egy 77 éves gyergyószentmiklósi férfi lakóhelyén autózott kedden, amikor a szolgálatot teljesítő közlekedésrendészek megállásra intették, ugyanis az autón nem voltak rendszámtáblák. Az ellenőrzéseket követően kiderült, hogy
Az ügyben bejegyzetlen gépjármű vezetése miatt indult eljárás.
Szerdára virradóra ugyanakkor közúti baleset is történt Gyergyószentmiklóson: a vizsgálatok szerint egy 22 éves gyergyószárhegyi fiatalember miközben autójával a városban haladt nem sokkal 3 óra után
A hatóságiak helyszínen végzett vizsgálata alapján
A balesetben anyagi károk keletkeztek.
Az ügyben alkoholos befolyásoltság alatt történő járművezetés miatt indítottak eljárást.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!