Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ittas sofőr gázolt el egy padon ülő férfit Gyimesfelsőlokon, majd elhajtott a helyszínről, ráadásul mint kiderült, jogosítvánnyal sem rendelkezett – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2023. május 08., 13:502023. május 08., 13:50
2023. május 08., 14:012023. május 08., 14:01
A rendőrségi tájékoztatás szerint egy 50 éves férfi Gyimesfelsőlokon autózott vasárnap délután, amikor elvesztette uralmát a jármű fölött, lesodródott az úttestről, és elgázolt egy 45 éves férfit, aki egy üzlet előtti padon ült. A baleset következtében utóbbi férfit sérülései miatt kórházba szállították,
A közlemény szerint a férfi ittas állapotban volt, leheletében 1,2 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
A férfit 24 órára őrizetbe vették, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés, baleset helyszínének elhagyása, valamint jogosítvány nélküli és ittas vezetés miatt indult eljárás.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
Szombaton 1200 küldött részvételével rendkívüli tisztújító kongresszust tart a parlament épületében a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz arról biztosította Ilie Bolojan miniszterelnököt, hogy jómaga és pártja „szemrebbenés nélkül” támogatják a második deficitcsökkentő csomag részét képező, pénteken bejelentett reformokat.
A második fiskális csomagnak nem csak a bírák és az ügyészek nyugdíját, hanem az összes különnyugdíjat szabályoznia kell – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.
Ilie Bolojan pénteken bejelentette, hogy a kormány második deficitcsökkentő csomagjának része az állami vállalatok reformja, ezen belül az igazgatótanácsaik létszámának csökkentése és a vezetőik juttatásainak korlátozása.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
A parlament épületén lévő antennák és elektromágneses mezőt generáló berendezések azonnali leszerelését kérték pénteken a szenátus alkalmazottainak szakszervezetei, arra hivatkozva, hogy a kormány korlátozni készül a veszélyességi bérpótlékot.
szóljon hozzá!