
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ittas sofőr gázolt el egy padon ülő férfit Gyimesfelsőlokon, majd elhajtott a helyszínről, ráadásul mint kiderült, jogosítvánnyal sem rendelkezett – számol be a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2023. május 08., 13:502023. május 08., 13:50
2023. május 08., 14:012023. május 08., 14:01
A rendőrségi tájékoztatás szerint egy 50 éves férfi Gyimesfelsőlokon autózott vasárnap délután, amikor elvesztette uralmát a jármű fölött, lesodródott az úttestről, és elgázolt egy 45 éves férfit, aki egy üzlet előtti padon ült. A baleset következtében utóbbi férfit sérülései miatt kórházba szállították,
A közlemény szerint a férfi ittas állapotban volt, leheletében 1,2 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
A férfit 24 órára őrizetbe vették, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés, baleset helyszínének elhagyása, valamint jogosítvány nélküli és ittas vezetés miatt indult eljárás.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
szóljon hozzá!