
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Ittas kerékpáros ütközött össze egy autóval Székelyudvarhelyen, hétfőn a kora délutáni órákban. A kerékpáros megsérült, de visszautasította a kórházba szállítás lehetőségét.
2022. április 25., 15:582022. április 25., 15:58
2022. április 26., 12:302022. április 26., 12:30
Érdeklődésünkre Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője közölte:
A helyszínre a rendőrség mellett egy mentőegység is kiszállt. A Hargita megyei mentőszolgálat diszpécserszolgálatánál érdeklődve megtudtuk, hogy a kerékpáros nem szenvedett súlyos sérüléseket, eszméleténél volt az esetet követően. A mentőszolgálat munkatársai a helyszínen ellátták, ezt követően a sérült visszautasította a kórházba szállítást.
A rendőrség tájékoztatása szerint a helyszínen alkoholszondával tesztelték a balesetben érintett személyeket, melynek eredménye alapján az autóvezető nem állt alkohol befolyása alatt a történtek idején,
A baleset pontos körülményeit még vizsgálják, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!