
A járőregység megállásra intett egy autót, nem is sejtve, hogy üldözés lesz a vége. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Rövid üldözést követően sikerült elkapniuk egy ittasan és jogosítvány nélkül vezető sofőrt a rendőröknek Lövétén, vasárnapra virradóra – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2021. október 18., 16:252021. október 18., 16:25
2021. október 18., 16:372021. október 18., 16:37
A szóban forgó sofőr Homoródalmás irányából haladt Szentegyháza felé, amikor a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök Lövéte községben megállásra intették.
A hatóságiak utána eredtek, és körülbelül egykilométeres üldözés után sikerült megállítaniuk egy mezőn, a sofőr azonban nem volt hajlandó együttműködni velük, így erőszakos magatartása miatt lefogták, majd megbilincselték.
Ezt követően a szentegyházi rendőrkapitányságra szállították, ahol azonosítását követően kiderült, hogy Brassóból származik, és nem rendelkezik jogosítvánnyal. Ráadásul
Az ügyben ittas és jogosítvány nélküli vezetés miatt eljárás indult.
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
1 hozzászólás