
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Alig egy nap leforgása alatt két törvénysértő sofőr is rendőrkézre került Gyergyószéken a hétvége folyamán: egyikük ittasan, másikuk jogosítvány nélkül vezetett – írja közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. április 08., 16:512024. április 08., 16:51
2024. április 08., 16:532024. április 08., 16:53
Szombaton késő délután ittas vezetésen kaptak a járőrszolgálatot teljesítő rendőrök egy férfit Gyergyószentmiklóson. A 66 éves illető személygépkocsival közlekedett, amikor megállították, és alkoholszondával tesztelték, amely 1,02 mg/l légalkoholszintet mutatott ki a leheletéből. Az ügyben ittas vezetés miatt eljárás indult.
Másnap kora este, ugyancsak a gyergyószentmiklósi rendőrök rostáján akadt fenn egy 37 éves férfi, aki a 138-as megyei úton közlekedett Gyergyóújfaluban. Mint a helyszíni ellenőrzés során kiderült, nem rendelkezett érvényes gépjárművezetői engedéllyel – esetében is eljárás indult.
Az Európai Unióban 0,2 százalékponttal emelkedett, az euróövezetben pedig nem változott a háztartások megtakarítási rátája 2026 első negyedévében az előző három hónaphoz képest – közölte hétfőn az Eurostat.
Bekérették hétfőn a külügyminisztériumba Vlagyimir Lipajev bukaresti orosz nagykövetet, válaszként Románia légterének július 24-26. közötti ismételt megsértésére.
Idős férfi vesztette életét hétfőn Nyárádtőn, miután elektromos triciklijével egy hirtelen manővert hajtott végre, és elütötte őt egy szemből érkező haszongépjármű – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség hétfőn bejelentette, hogy kedden általános sztrájk kezdődik az egészségügyben.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
szóljon hozzá!