
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Közúti ellenőrzések sorozatát folytatták a Hargita megyei rendőrök pénteken éjjel. Több szabálysértést is tapasztaltak, büntetéseket róttak ki és egy jogosítványt is bevontak.
2025. február 15., 12:222025. február 15., 12:22
2025. február 15., 12:572025. február 15., 12:57
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedési rendőrei nagyszabású akciót tartottak a megye útjain péntek este. Az ellenőrzések célja a közlekedési balesetek fő okainak megelőzése és visszaszorítása, valamint az ittas vagy egyéb tudatmódosító szerek hatása alatt vezető sofőrök kiszűrése volt.
Amint a rendőrség közleményéből kiderül, az éjszaka folyamán a rendőrök három szabálysértést állapítottak meg:
Emellett egy sofőrt pénzbírsággal is sújtottak ittas vezetés miatt.
A hatóságok egy vezetői engedélyt is bevontak a közlekedésbiztonsági akció során. A rendőrség továbbra is folytatja az ilyen jellegű ellenőrzéseket a közlekedés biztonságának növelése érdekében.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
szóljon hozzá!