
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fának ütközött egy fiatal férfi gépkocsijával Farkaslakánál vasárnap délután, a sofőrt kórházba szállították a balesetet követően. Ugyanezen a napon két másik sofőrt alkohol befolyása alatti vezetésen kaptak a közlekedésrendészek – áll a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétvégi összesítőjében.
2024. szeptember 30., 15:242024. szeptember 30., 15:24
2024. szeptember 30., 15:412024. szeptember 30., 15:41
Alkohol befolyása alatt vezetett egy 34 éves férfi Székelykeresztúron, vasárnap hajnalban. A sofőrt a szolgálatukat teljesítő rendőrök intették megállásra, és
A férfit vérvételre kórházba szállították.
Szintén vasárnap reggel egy 24 éves, gyimesközéploki férfit is igazoltattak a rendőrök, esetében 0,67 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda.
Közúti balesetet szenvedett egy 22 éves fiatalember gépkocsijával, miközben a 13A jelzésű országúton haladt Farkaslakán Székelyudvarhely irányából Korond felé vasárnap 14 óra körül.
A sofőr sérüléseket szenvedett, és orvosi kezelésre kórházba szállították, az ellenőrzések alapján nem fogyasztott alkoholt. Az eset körülményeit vizsgálják.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!