
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fának ütközött egy fiatal férfi gépkocsijával Farkaslakánál vasárnap délután, a sofőrt kórházba szállították a balesetet követően. Ugyanezen a napon két másik sofőrt alkohol befolyása alatti vezetésen kaptak a közlekedésrendészek – áll a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétvégi összesítőjében.
2024. szeptember 30., 15:242024. szeptember 30., 15:24
2024. szeptember 30., 15:412024. szeptember 30., 15:41
Alkohol befolyása alatt vezetett egy 34 éves férfi Székelykeresztúron, vasárnap hajnalban. A sofőrt a szolgálatukat teljesítő rendőrök intették megállásra, és
A férfit vérvételre kórházba szállították.
Szintén vasárnap reggel egy 24 éves, gyimesközéploki férfit is igazoltattak a rendőrök, esetében 0,67 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda.
Közúti balesetet szenvedett egy 22 éves fiatalember gépkocsijával, miközben a 13A jelzésű országúton haladt Farkaslakán Székelyudvarhely irányából Korond felé vasárnap 14 óra körül.
A sofőr sérüléseket szenvedett, és orvosi kezelésre kórházba szállították, az ellenőrzések alapján nem fogyasztott alkoholt. Az eset körülményeit vizsgálják.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
szóljon hozzá!