
Archív
Fotó: Gecse Noémi
A nyolcadik osztályt végzettek országos képességfelmérő vizsgáján részt vett 146 105 tanuló közül 106 838-an értek el 5-ös vagy ennél magasabb átlagot – írja az Agerpres hírügynökség az oktatási minisztérium honlapján közzétett összesített eredményeke hivatkozva.
2019. június 25., 14:182019. június 25., 14:18
2019. június 25., 14:192019. június 25., 14:19
A feliratkozott 155 020 tanuló közül 146 105-en jelentek meg a vizsgán, ami 94,2 százalékos részvételi arányt jelent. Az eredmények szerint 429 tanuló vizsgázott színtízesre.
Román nyelv és irodalomból 118 074 vizsgázó (80,6 százalék) kapott legalább 5-öst, és 1956 diák dolgozatát 10-esre értékelték. Matematikából 91.606 jelentkező (62,7 százalék) kapott átmenőjegyet, közülük 2535-en tízesre vizsgáztak. Anyanyelvből a 8559 vizsgázóból 8130 szerzett legalább 5-öst – mutat rá közleményében a szaktárca.
Az óvásokat a keddi nap folyamán, 14 és 20 óra között fogadják. Az óvások elbírálása utáni végleges eredményeket június 29-én, szombaton teszik közzé a tanintézeteknél, valamint online, az evaluare.edu.ro weboldalon.
A képességfelmérőn szerzett jegyek átlaga 80 százalékos arányban számít bele a felvételijegybe, a fennmaradó 20 százalékot az 5–8. osztály tanulmányi átlaga adja.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!