
Fotó: Haáz Vince
Sokan érdeklődnek a pünkösdi zarándokvonatok menetrendjével kapcsolatban az utazást szervező iroda szerint, ezért összegyűjtöttük az érkező szerelvények idei menetrendjét.
2024. május 14., 08:302024. május 14., 08:30
Mint írtuk, tízéves hagyomány után idén elkerüli Marosvásárhelyt a Budapestről a csíksomlyói pünkösdi búcsúra tartó Boldogasszony-zarándokvonat. Az ok: javítják Nagyvárad és Kolozsvár között a vasúti síneket.
Fotó: Facebook/Misszió Tours Utazási Iroda
A Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat is rendhagyó útvonalon érkezik a pünkösdi búcsúba. A Csíksomlyó Expressz Szombathelyről indul és Budapesten csatlakozik a Székely Gyorshoz, majd közösen, Össznemzeti Zarándokvonatként haladnak tovább. A szervezők a MÁV és a CFR ajánlásával az Arad – Déva – Gyulafehérvár – Sepsiszentgyörgy – Csíkszereda útvonalat választották, a vonat Aradon és Sepsiszentgyörgyön (május 17-én este nyolckor) áll meg hosszabb időszakra.
Az Össznemzeti Zarándokvonat idei díszvendége Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Fotó: karpateuropa.hu
Fotó: karpateuropa.hu
Fotó: karpateuropa.hu
Fotó: karpateuropa.hu

Tízéves hagyomány után idén elkerüli Marosvásárhelyt a Budapestről a csíksomlyói pünkösdi búcsúra tartó zarándokvonat. Az ok: javítják Nagyvárad és Kolozsvár között a vasúti síneket.

Idén rendhagyó módon a háromszéki megyeszékhelyen is áthalad a csíksomlyói pünkösdi búcsúba tartó Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat. A sepsiszentgyörgyiek május 17-én 20 órakor köszöntik a zarándokokat a vasútállomáson.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
szóljon hozzá!